Strona główna > Aktualności > Rejs po Sprewie 2012
Aktualności

Rejs po Sprewie 2012

Rejs po Sprewie – w sprawie LC Kultur(a)!

We wtorek, 25 września 2012 na zaproszenie prezydenta LCB Brandenburger Tor, delegacja LC Poznań Rotunda – w składzie: Paweł Cieśliński, Artur Repetski i Krzysztof Madelski – wybrała się do Berlina. Witali nas past prezydent Jőrg Janzen, oraz aktualny prezydent Hermann Bartels w towarzystwie trzech członków berlińskiego klubu.

Jeden z gospodarzy, który jest właścicielem łodzi motorowej, zaprosił wszystkich na pokład!

I tak odbyliśmy rejs po Sprewie i kanałach Berlina. Gospodarze pokazali nam miasto od strony szlaków wodnych, piękną architekturę, urocze bulwary i bujną zieleń tej stolicy. Ugościli nas także obiadem na pokładzie, a po rejsie zaprosili na kolację połączoną z degustacją słynnych piw przygotowanych na Oktoberfest. Atmosfera była znakomita, rozmowy ciekawe.

Na pokładzie „African Queen” – bo takie wdzięczne imię nosi owa łódź – przedstawiliśmy ramowy plan wspólnego przedsięwzięcia, nazwany roboczo LC Kultur(a). Główną ideą realizowanego co roku Festiwalu jest promocja młodych talentów, polskich i niemieckich, działających w różnych dyscyplinach artystycznych poprzez prezentację ich twórczości – także w międzynarodowych mediach – oraz wspieranie ich poprzez coroczne fundowanie dwóch stypendiów.

Przedstawione przez nas założenia zrobiły duże wrażenie.  Padało sporo konstruktywnych pytań. Ustaliliśmy, że spróbujemy wspólnie wprowadzić ten plan w życie, a potem pomyślimy o umowie jumelage.

Reasumując: Pawłowi Posadzemu należą się gratulacje za świetny pomysł.

Rozmowy przez cały czas odbywały się w przyjaznym i konstruktywnym tonie .–