Strona główna > Aktualności > Obchody 25 rocznicy powstania Lions Club Poznań Rotunda
Aktualności

Obchody 25 rocznicy powstania Lions Club Poznań Rotunda

W dniach 23 i 24 września 2017 roku odbyły się obchody 25 rocznicy powstania Lions Club Poznań Rotunda. Przesłaniem organizacji jubileuszu było przypomnienie wielu działań charytatywnych podejmowanych w tym okresie przez członków klubu oraz celebrowanie święta w obecności zaproszonych gości. Zgodnie z wcześniejszymi, klubowymi ustaleniami, pomysłami dotyczącymi przygotowania harmonogramu jak i samych uroczystości zajęli się past gubernatorzy; Paweł Cieśliński, Daniel Wcisło, Mariusz Szeib oraz Krzysztof Horała.

W sobotę, 23 września br. wieczorem Klub podjął uroczystą kolacją  w restauracji Cocorico delegacje naszych przyjaciół z klubów Lions z Włoch, Litwy i Ukrainy – w którego utworzeniu brał udział LC Poznań Rotunda. Przyjazna atmosfera, wspólne wspomnienia, wymiana poglądów dały asumpt do zacieśnienia wzajemnych relacji i przyjaznego celebrowania uroczystości w dniu następnym. W niedzielę, dnia 24 września w sali białej Urzędu Miasta Poznania odbyła się uroczystość z udziałem gości z zagranicy,  członków innych klubów oraz członków Klubu LC Rotunda. Honorowym prowadzącym uroczystości był Prezydent Klubu Bogusław Pawlak. Po odczytaniu kodeksu etycznego odegrano hymny; litewski, ukraiński, włoski, amerykański, unijny i polski. Następnie uczczono minutą ciszy kolegów, którzy odeszli. Mariusz Szeib przedstawił wszystkim zebranym perfekcyjną prezentację dotyczącą działalności klubu od początku jego powstania do dnia dzisiejszego. Po podpisaniu umowy jumelage z klubem litewskim LC Kaunas głos zabrali między innymi;  Skarbnik Miasta Poznania Barbara Sanaj, która odczytała list od Prezydenta Miasta Jacka Jaśkowiaka, Gubernator Maria Sterczewska, Dino Arena (Guiding Lion), Jan Bręborowicz  (I Prezydent klubu), Grzegorz Kretkowski (członek założyciel), Prezydenci LC Lviv i LC Kaunas, a także przedstawiciele innych klubów. Przemówienia koncentrowały się wokół interesujących i pożytecznych działań podejmowanych przez LC Poznań Rotunda.

Zaproszeni goście otrzymali przygotowane przez klub na ten jubileusz proporczyki. Po części oficjalnej kilka utworów zaprezentowała Monika Buczkowska, stypendystka z roku 2012. Jej występ został ciepło przyjęty przez wszystkich uczestników uroczystości. Spotkanie zakończyło się wykonaniem wspólnych fotografii. O godzinie 18.00 w Teatrze Wielkim odbył się IX koncert  na rzecz stypendium im. Wojciecha Drabowicza. W koncercie uczestniczyli zaproszeni przez Katarzynę Drabowicz i członków klubu goście.

Dobrany repertuar, klasa wykonawców oraz frekwencja bez wątpienia zaowocowały przychylnymi opiniami gości oraz godnie wypełniły ostatni punkt jubileuszu. Po koncercie odbyło się tradycyjne spotkanie z artystami oraz kolacja w restauracji Cocorico.