Strona główna > Aktualności > Wizyta Julie Boonprasarn w Owińskach
Aktualności

Wizyta Julie Boonprasarn w Owińskach

Mamy promesę na uzyskanie grantu z LCIF!


To bardzo dobra wiadomość! Dużym sukcesem kończy się akcja „Powiększalnik w każdej klasie” dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach. 14 klubów i 1 klub LEO zebrały łącznie 58.100 PLN. Natomiast w efekcie wizyty w Owińskach Pani Julie Boonprasarn z Lions Clubs International Foundation, mamy promesę, że kwota ta zostanie powiększona o grant z LCIF – w podobnej wysokości. W sumie pozwoli to na zakup 14 powiększalników!

Pani Julie Boonprasarn odpowiada w LCIF za kontakty z Okręgami, które występują o granty na realizację projektów humanitarnych: przyjmuje aplikacje grantowe, wstępnie je ocenia i przedstawia zarządowi do akceptacji. Wspiera z ramienia LCIF realizację projektów i dba o właściwe ich rozliczenie.

W takcie pobytu w Polsce (10-13.09.2012), odwiedziła także Owińska, wizytując projekt wielkopolskich Lionów i Leo „Powiększalnik w Każdej Klasie”. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, Pani Dyrektor Maria Tomaszewska podjęła nas kawą i wyśmienitymi, domowymi wypiekami pań ze szkolnej kuchni, a także obiadem. Zaśpiewały dla nas Dzieci Papy z zespołu prowadzonego w ośrodku. Zaprezentowaliśmy krótki film o Poznaniu i multimedialną prezentację projektu: „Powiększalnik w każdej klasie”. Kolejnym punktem programu były odwiedziny w salach lekcyjnych w celu spotkania Julie z podopiecznymi i obserwacji metody nauczania z użyciem powiększalnika i innych specjalistycznych pomocy naukowych. Odwiedziliśmy cztery klasy, ciesząc się nieskrępowaną otwartością i serdecznością dzieci. Gość miał okazję zobaczyć gabinet okulistyczny wyposażony w sprzęt do badania wzroku w 2009 roku dzięki projektowi dofinansowanemu przez LCIF. Sporo czasu spędziliśmy także w Muzeum Tyflologicznym, znajdującym się w ośrodku, i Parku Orientacji Przestrzennej, w którego uroczystym otwarciu, przedstawiciele poznańskich klubów Lionów mieli okazje uczestniczyć kilka dni wcześniej.

Julie Boornprasarn była pod ogromnym wrażeniem tego, co usłyszała i zobaczyła, a my cieszyliśmy się z wyjątkowej okazji spotkania Julie z podopiecznymi ośrodka, bezpośrednio po złożeniu wniosku o grant. Doceniła fakt, że projekt dla Owińsk jest pierwszym wspólnym projektem nie tylko Lionów, ale i Leo. Zapewniła nas o swoim poparciu dla wniosku. Teraz z nadzieją czekamy na decyzję z LCIF.

Możemy być dumni, że prawie połowę kwoty – która ma szansę być podwojona dzięki uzyskaniu grantu – zebrały dzięki współpracy LC Patria i nasz klub. I z optymizmem podejść do realizacji następnego etapu tej pomocy!