Strona główna > Działalność > Zrealizowane projekty
Działalność

Zrealizowane projekty

  • 2010 Luty Do Sahary Zachodniej wyruszyli dr Rafał Nowak i dr Maciej Matuszewski ze szpitala okulistycznego im.J.Strusia w Poznaniu oraz dr Settaf Cherif Bouchraya z Centrum Zdrowia w Żninie w celu wykonania operacji oczu mieszkańcom tego rejonu. Od 2008 roku z inicjatywy naszego kolegi Mariusza Szeiba rozpoczęła się akcja kilku poznańskich klubów -Lion’s Club Poznań zbiórki pieniędzy na operację oczu dla mieszkańców Sahary Zachodniej -Sahrawich.Zebrano w sumie rekordową kwotę ponad 100 tys złotych i za te fundusze zorganizowano wyjazd okulistów z Poznania i Żnina. Akcja zakończyła się spektakularnym i wymiernym sukcesem .Na miejscu bowiem udało się zrobić wiele zabiegów ,udzielono wielu porad lekarskich i co najważniejsze wykonano bardzo wiele operacji oczu głównie zaćmy a szczególnie tym,którzy nigdy w swoim życiu nie otrzymali żadnej pomocy lekarskiej.
  • 2009 Czerwiec Uroczystość przekazania sprzętu okulistycznego dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Owińskach.
  • 2008 Mariusz Szeib przekazuje w Poznaniu Prezydentowi Międzynarodowemu Alowi Brandelowi symboliczny czek, będący potwierdzeniem wpłaty 23.700 USD. Suma ta została zebrana przez poznańskich Lionów na rzecz realizacji programu Sight First II.
  • 2004 Przyłączyliśmy się do akcji “Lwy Lwom we Lwowie” której celem jest ratowanie wybranych pomników lwów z 1786 roku znajdujących się we lwowskich parkach i na skwerach . Zostały wydrukowane w tym celu pocztówki przedstawiające lwowskie lwy, które zakupiliśmy i dalej rozprowadzaliśmy wśród członków klubu i naszych znajomych. Celem tej akcji było spotkać się w następnym roku 750 lecia miasta na odsłonięciu pierwszego z odremontowanych pomników.
  • 2003 Wrzesień Dzięki wielu członkom Okręgu 121 Lions Club Polska, gubernatora okręgu a zarazem członka naszego klubu-Mariusza Szeiba oraz lekarzom z Lions Clubu udało się zebrać 8.000 zł na zakup protezy nogi dla Sergieja Chamyka który stracił nogę ratując życie swojego syna podczas tragicznie zakończonego pokazu lotniczego na lwowskim lotnisku Sknylin w lipcu 2002 roku.
  • 2002 Współfinansowanie renowacji Kościoła Farnego w Poznaniu.
  • 2000 Grudzień Z inicjatywy naszego kolegi Mariusza Szeiba i przy Jego dużym udziale zebrano środki na implaty dla Walentyny z Krzemieńca (Ukraina).Córka rodowitego Polaka i matki Ukrainki u której już od dzieciństwa wykryto wadę nazwaną idiopatyczną skoliozę przyjechała do Polski aby poddać się operacji.Pomimo leczenia sanatoryjnego i fizjoterapii na Ukrainie wada powiększała się z roku na rok. Na apel skierowany do widzów II Programu TVP o pomoc dla Walentyny zebrano ponad 5.000 zł. Nasz klub przekazał na ten cel 7.000 zł ze środków uzyskanych podczas organizowania Rajdu samochodowego . Dzięki tym funduszom które umożliwiły zakup implantów chirurg dr Jacek Kaczmarek wykonał bezpłatnie operację w obrębie kręgosłupa .Nieodpłaty pobyt i pełne leczenie zaofiarował Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno-Ortopedyczny a połowę kosztu implantów pokrył Wielkopolski Bank Kredytowy.Wszystko po to aby życie Walentyny stało się łatwiejsze.
  • Zakup samochodu dla niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia “Regetów”.